Цитати на складні часи із книги Джордана Пітерсона “12 правил життя. Як перемогти хаос”

Джордан Пітерсон 12 правил життя Як перемогти хаос

 1. “Коли ви стоїте прямо, це означає, що ви приймаєте всю тяжку відповідальність із широко розплющеними очима. Це означає готовність добровільно перетворити хаос на придатний для життя лад. Це означає прийняття власної внутрішньої вразливості та усвідомлення того, що скінчився дитячий рай, у якому ви мали слабке уявлення про власну смертність. Це означає готовність свідомо йти на жертви, щоб забезпечити собі гідне існування…”
 2. “Ви можете трохи відкоригувати траєкторію руху цього світу й допомогти спрямувати його в бік Раю, подалі від Пекла. Оцінивши, що таке Пекло, особливо ваше власне, ви можете вирішити, лишатися там чи тікати. Ви можете рушити в іншому напрямку. Власне, цьому присвятити своє життя. Це наповнить його сенсом… ”
 3. “Можливо, ви й перемагаєте, але не ростете, а ріст — це, імовірно, найважливіша форма перемоги.”
 4. “Можливо, щастя криється в самому шляху нагору, а не у відчутті задоволення, яке чекає вас на вершині.”
 5. “Просіть — і отримаєте. Стукайте — і вам відчинять. Якщо ви стукатимете щиро, так, ніби справді хочете знайти, вам випаде шанс покращити своє життя, а разом з ним — і Буття загалом.”
 6. “Батьки мусять бути для дітей представниками реального світу. Цей обов’язок важливіший за обов’язок гарантувати їм щастя, розвивати їхню креативність чи підвищувати самооцінку. Пріоритетне завдання батьків — зробити своїх нащадків соціально прийнятними. Це гарантує дітям багато можливостей, самоповагу й безпеку.”
 7. “Правила і дисципліна допомагають дитині, родині та суспільству встановлювати та підтримувати лад, який захищає нас від жахів хаосу.”
 8. “Можна отримати щось краще в майбутньому, якщо відмовитися від чогось цінного сьогодні.”
 9. “Якщо світ, який ви бачите, вам не подобається, час переосмислити свої цінності. Час позбутися ваших упереджень. Можливо, навіть час пожертвувати тим, що ви любите найбільше, щоб переродитися.”
 10. “Якщо ви припините сповідувати фальшиві цінності й житимете за наказами совісті, то зможете зберегти гідність навіть перед обличчям найстрашніших загроз. Якщо ви мужньо триматиметеся за найвищі ідеали, то матимете більше сили, ніж мали би, якби зациклювалися на дрібницях, що стосуються вашої безпеки. Якщо житимете повноцінним життям, ви знайдете в ньому сенс, який захистить вас навіть від страху смерті.
 11. “Прагніть чогось важливого, а не вигідного!”
 12. “Ставте цілі, навіть якщо не знаєте, якими саме вони мають бути. Найкращі цілі пов’язані з розвитком характеру та здібностей, а не зі статусом і владою.”
 13. “Хаос з’являється в домі помалу!”
 14. “Кожнісінька свідомо проігнорована причина проблем у шлюбі складатиметься в купу і зрештою отруїть цю зраджену партнером і собою жінку. Те ж стосується і її чоловіка. Щоб гарантувати собі такий фінал, треба просто не робити нічого: не помічайте, не реагуйте, не звертайте увагу, не обговорюйте, не обдумуйте, не старайтесь, не беріть на себе відповідальність…Просто чекайте, поки хаос вас поглине…”
 15. “Ви повинні визначити, куди рухаєтесь, бо не зможете туди потрапити, якщо йтимете в неправильному напрямку. Безцільне блукання не допоможе. Воно розчарує вас і зіб’є з пантелику. Вас гризтиме тривога, ви будете нещасні, з вами буде складно жити.”
 16. “Щодня виділяйте трохи часу, щоб поговорити та поміркувати про хворобу чи іншу кризу. В інші періоди не говоріть і не думайте про це. Інакше ви виснажитесь і провалитесь у прірву. Це вам не допоможе. Бережіть сили. Це війна, а не битва. Війна складається з багатьох баталій. Ви мусите зберігати функціональність у кожній із них. Коли вас накриває хвиля тривоги у невизначений для цього період, нагадайте собі, що ви про все поміркуєте пізніше. Це допомагає…”
 17. “Що мені робити в наступну мить жаху? Зосередитись на наступному правильному кроці.”
 18. “Ми повинні разом протистояти трагедіям нашого існування.”
 19. “Я глибоко переконаний, що найкращий спосіб полагодити світ — полагодити себе…”
 20. “Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам. Кожний бо, хто просить, одержує; хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють. (Євангеліє від Матвія, 7:7, 7:8).”

P.S. Глибока та практична книга! Для тих, хто любить змістовні розмови, з детальним аналізом фактів та пошуком істини. Посібник, який не залишає місця питанням та сумнівам. Цікаві роздуми, життєво важливі поради та незмінні цінності!

Автор: Альона Акопджанян

(Visited 63 time, 1 visit today)

Вас все учат жить?! Знание – сила! Читайте нас! Будьте умной, уверенной и счастливой!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)