На карантині з дошкільнятами. Жити чи виживати

Lumii_20200415_164517979

Lumii_20200415_164323524

Lumii_20200415_164443627

К… карантин. Мама трьох дошкільнят (а вірніше двох і немовляти). Чоловік, який працює з дому. Стіни, стіни, стіни….(трохи вулиці, якщо бути чесною:)).

“З карантином мало що зміниться”, — казав внутрішній оптиміст. Діти в садочок і так не ходять. І ще й чоловік буде під боком — допомога.

“Буде навіть краще”, — кричало телебачення і Fb: більше часу на саморозвиток та справи, які накопичилися…

Але щось пішло не так…

Не буду багатослівна про ті труднощі, які прийшли з карантином, бо багато з нас все це відчули і відчувають дотепер. Натомість, хочу поділитися лайф-хаками, які допомагають долати хаос.

  • Розпорядок дня

Саме зараз, я оцінила цей інструмент якнайкраще. Чітке слідування запланованим справам допомагає більше встигати, залишатися психологічно стійкими (майже завжди😉) та підтримувати теплу атмосферу в сім’ї. Для нас, з трьома дітьми і роботою, це невід’ємна частина життя.

Ввечері я планую режим наступного дня погодинно: прийоми їжі, її приготування, прибирання, зарядка/гімнастика/масаж, заняття з дітьми, час на відпочинок і т.д.

У дітей є власний настінний розпорядок дня з ключовими справами.

Тепер про зворотній бік. Запланувати — це одне. А втілити в життя — інше. Це важко. Цілий день ти для своїх дітей обслуговуючий персонал, педагог, аніматор і утішитель. А з карантином ще й додався тягар страху за життя та стрес від змін… Дається в знаки нестача прогулянок та сторонньої допомоги.

Що мені особисто допомагає дотримуватися запланованого та не здаватися?! НАМІР! Намір йти дорогою до раю, а не дорогою хаосу! Довіра Богу, терпіння, смирення та глобальний погляд на своє життя. А ще молитва, розмова з чоловіком і хоча б мінімальний час на себе: книги, створення текстів, гімнастика.

  • Пріоритетні справи

Зараз, як ніколи, потрібно зосередитися на найважливішому (сім’я, діти, робота…). І з дня на день сумлінно виконувати свої обов’язки. Хай як нудно б це не звучало…Але…”Все буде” — після карантину.

  • Дивитися на дітей, як на подарунок

Це дуже важко, коли вони бігають, кричать, дражнять один одного і сваряться. Але, якщо присісти біля сина чи донечки на коліна, подивитися їм в очі, то можна розгледіти унікальну маленьку людину: розумну, активну, наполегливу…На яку вже й не гніваєшся, а любиш ще більше:).

В нелегкі дні нагадую собі, що стосунки з дітьми — важливіше за побут, та й, мабуть, за все інше.
Підтримувати тепле спілкування з дітьми допомагає якісно та цікаво проведений час разом. Зараз це актуально для всіх батьків:). І це класно. Потрібно звикнути, але обов’язково настає час, коли починаєш отримувати задоволення від регулярних занять та ігор.

Якщо набридли іграшки та хочеться, щоб дитина вчилася з задоволенням, в нас є власний лайф-хак. Ми вигадуємо альтернативні варіанти: квести (в які я “вплітаю” навчання), театр, нафантазовуємо історії та ігри по ним і т.д. — все це цікаво, дуже зближує та урізноманітнює життя. А особливо в карантинні нелегкі часи.

  • Мати з чоловіком спільне бачення

Легше втілювати в життя задумане, коли є чотири руки.

В нашій сім’ї прийнято обговорювати розпорядок дня і плани на найближче майбутнє. Особливо це приємно робити, коли є щось смачненьке, приготовлене власними руками:).

Ми намагаємося не впадати у відчай одночасно:). Щоб у дітей був хоч один адекватний дорослий і допомагав іншому вийти з цього стану:).

Зараз стараюся з розумінням відноситися до багатьох речей. Не “накручувати” себе, перечекати, відпустити, потерпіти. Виділяти в чоловікові якісь особливо класні якості і бути вдячною за його зусилля.

Намагаємося морально підтримувати один одного, спілкуватися, сміятись, жартувати, фліртувати…:).

  • Фокус на Бога

Не можу не згадати, тому що це фундамент нашої сім’ї. Ми приймаємо рішення через призму того, як Бог бачить наше життя.

На карантині це: недільне богослужіння онлайн, недільна школа всією родиною, книги та інші матеріали, завдяки яким ми пізнаємо Бога і Його план для нас…

З одного боку, це допомагає не піддаватися панічним настроям (майже😉), не зациклюватися на власній персоні та дивитися на речі більш глобально…З іншого боку, дає велике натхнення: що ми не забуті, не покинуті, не одні і все в Нього під контролем. Наше життя в Надійних Руках!..

Всім швидкого закінчення карантину та здоров’я!

Автор: Альона Акопджанян

(Visited 65 time, 1 visit today)

Вас все учат жить?! Знание – сила! Читайте нас! Будьте умной, уверенной и счастливой!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)