Кар’єра і материнство. По книзі Анни-Марі Слотер “Між двох вогнів”

між двох вогнівКнига “Між двох вогнів” принесла в моє життя долю полегшення:). Зараз поясню. Невдовзі після того, як я вперше стала мамою, помітила, що навкруги активно популяризується ідея, що можна успішно (і достатньо легко) поєднувати материнство і кар’єру (та, мабуть, і зараз це так). В інтернеті постійно натрапляла на онлайн курси для мам — досі пам’ятаю ці картинки із реклами, де жінка тримає на руках малечу і посміхається, працюючи на комп’ютері. А в будинку на задньому плані чистота і порядок. 

Я розпочала навчання на онлайн курсах по створенню веб-сайтів, коли старшому виповнилося лише 3 місяці. Він солодко спав на руках (тільки так і спав:)), поки мама активно займалася самоосвітою. За ці 6 років декрету, де я тільки не навчалася і де тільки не трудилися. І онлайн і офлайн, і так, за гроші:). Тому зараз, завдяки власному досвіду і помилкам, досить чітко уявляю, що таке працююча мама з маленькими карапузами на руках. Вдячна своєму здоров’ю, яке дуже чітко та вчасно реагувало на перевантаження. Та чоловіку і дітям (які, до речі, не відвідували садочок), котрі допомогли мені правильно розставити пріоритети в житті. 

Але розуміння власного місця в сім’ї і соціумі прийшло не одразу. Довгий час я не могла збагнути, чому так далека від тієї ідеальної картинки працюючої мами, про яку чула, бачила і яку уявляла. Чи потрібно розповідати про власне роздратування, неясності та суперечки в сім’ї, які виникали на цьому фоні?! Лише час, помилки і нові спроби показали, що, насправді, я мало знайома з реальністю успішних працюючих жінок. Їх історії досить популярні, але в соцмережах і блогах, на жаль, описано не так багато деталей організації буднів такої родини. Ще менше правди про те, якими силами і жертвами жінці вдається будувати кар’єру. Тому складається враження, що це просто і вона все встигає: і прибирання, і приготування смачної різноманітної їжі, розвиток дітей і піклування про їх здоров’я, час с чоловіком, час на себе та на роботу (чого тільки не встигає супер мама….). А тим часом в реальному материнстві все зовсім по-іншому… 

Книга Анни-Марі Слотер “Між двох вогнів” — та правдива історія від жінки і  матері, яких мені не вистачало. Вони з чоловіком побудували успішні кар’єри, при цьому виховуючи двох дітей. Читаючи книгу, я думала, ого, дійсно ж, на практиці все набагато складніше і це не я така погана мати/жінка/дружина, що ВСЕ НА СВІТІ не встигаю, а тому що справжнє життя вимагає пріоритетів, жертв і вибору. 

В книзі:
  • Автор впускає нас за завісу “не уявного” світу матері та батька, які одночасно і працюють і виховують дітей. 
  • Пояснює, чому жінці необхідно більше ділити відповідальність за дітей зі своїм чоловіком і відмовитися від титулу “супержінка”.

“Перше, чого нам потрібно позбутися — це наших божевільних очікувань від самих себе”

  • Розмірковує над поширеними напівправдами: “ви можете мати все, якщо докладете достатньо зусиль для реалізації своєї кар’єри”; “ви можете мати все, якщо одружитися з правильною людиною”; “ви можете мати все, якщо правильно все впорядкуєте”.

“Навіть найбільш організована та розумна особистість, яка вміє справлятися з багатьма завданнями, має свої межі. Щось трапляється — і старанно сконструйований баланс руйнується”

“Багато жінок, які досягли вершин у бізнесі, мають нерівний розподіл домашньої роботи. У цих жінок є партнери, які беруть на себе більшу частину хатніх обов’язків”

“Без великої дози реалізму ми продовжимо втрачати таланти, бо жінки сходитимуть з карєрної дороги після народження дітей і/або під час догляду за літніми батьками чи іншими родичами”

  • Обмірковує напівправди про сильну половину: “чоловіки також не можуть мати все одночасно”; “дітям потрібна мама”; “завдання чоловіка — забезпечувати”.
  • Розглядає такі непрості теми, як дискримінація та тиск на жінок у суспільстві/на робочому місці, життя одиноких матерів, проблеми понаднормової праці та великої зайнятості працівників, знецінення догляду за дітьми та людьми похилого віку. 
  • Аналізує економіку майбутнього.

“І жінки, і чоловіки, які одночасно будують кар’єру та доглядають за дітьми, у результаті мусять йти на компроміси на роботі, заплативши таким чином свою ціну”

“Недооцінювання догляду за дітьми — це корінь глибокої проблеми, яка призводить до деформації та дискримінації у багатьох сферах американського суспільства”

Крім аналізу сучасних проблем, авторка дає багато цінних порад:

  • про планування кар’єри; 
  • як поєднувати роботу і материнство; 
  • як спілкуватися та домовлятися з партнером/роботодавцем щодо власних професійних амбіцій;
  • пропонує зміни на державному рівні: по створенню інфраструктури турботи, фокус на політику турботи та економіку піклування. 

Від книги залишилися тільки приємні враження. Вона чесна, глибока та “серйозна”. Підкріплена власним досвідом, реальними історіями, дослідженнями, фактами і цифрами. Для тих, хто хоче мати правдиве уявлення, як будувати кар’єру, виховуючи дітей. А я…Я продовжую рух материнством, з натхненням та ще більшим розумінням його реалій:).

Автор: Альона Акопджанян

(Visited 21 time, 1 visit today)

Вас все учат жить?! Знание – сила! Читайте нас! Будьте умной, уверенной и счастливой!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)