Друга іноземна: як і коли краще підключити нову мову

второй иностранныйВи вже знаєте Natasha Syva. Вона не перший раз ділиться корисними порадами про те, як вивчати англійську мову з дітками. І от сьогодні, в постійній рубриці «Поради експерта», Наташа розповість, як і коли краще починати опановувати з дитиною другу іноземну мову. Тема дуже цікава! Обовязково дочитайте матеріал до кінця і не забудьте забігти до Наташиної групи Enjoy English with Bo. Безліч корисних матеріалів, англомовні марафони, спілкування з іншими мамами — все там:).

Англійська у вашого малюка вже на досить високому рівні і вам хотілося би підключити ще одну іноземну:
  • Перш за все, поставте собі питання – якого рівня володіння другою іноземною мовою ви з малюком бажаєте досягти: той же рівень, що і англійська чи певна база ще однієї іноземної?! Це важливо, тому що на цьому має будуватися план ваших дій.
  • Якщо ви бажаєте дати ще одну іноземну мову вашому дошколярику, але не готові перетворювати це на стиль життя, потрібно починати з легкого знайомства малюка з другою мовою. Це можна робити, наприклад, за допомогою мультиків та пісень. Малюк має чути цю мову як можна частіше, наслухатись її деякий час і звикнути до певного акценту та інтонації. Читайте нескладні книги, навіть якщо малюк нічого не розуміє. Показуючи на картинки, без перекладу, ви зможете пояснити, що зображено на тій чи іншій сторінці.
  • Далі, поступово, даємо все більше і більше другої іноземної мови. Починаємо вводити вокабуляр ситуативно, по 20-30 хв максимум, щоб не відбити бажання до вивчення цієї мови. Ви можете пообідати на іноземній мові, пояснюючи, що це ложка, це тарілка і т.д. Потрібно дуже часто повторювати одну й ту саму фразу, жестами показуючи, про що саме ви говорите.

Ви маєте вирішити, чи ви самі будете займатися з дитиною другою іноземною чи знайдете викладача, який на певний час стане, наприклад, «іспанським другом» вашому малюку.

  • Після того, як дитину вже не лякає звучання другої іноземної мови, складіть собі план її подальшого вивчення. В цьому питанні у вас вже є хороший досвід з першою мовою:). Зазвичай, малюка записують на курси іноземної мови. Але (ВАЖЛИВО!) вони повинні бути повністю на іноземній. Я не проти таких курсів, при умові хоча би 20 хвилинної гри, мультиків та книг… вдома.

мама с дочкойЯ дуже сподіваюся, що самі хвилюючі питання досвідчених англомам в останніх публікаціях ми обговорили, і наші поради стануть вам в пригоді. Ніколи не забувайте, що «один в полі – не воїн» — це точне відображення життя білінгвальних родин в Україні. А це означає, що підтримка та досвід інших англомам – важливе, як повітря.

Вам точно знайоме відчуття того, коли опускаються руки, ви не знаєте, чи правильно ви вчиняєте, а ваші ідеї, яких нещодавно було так багато, враз зникли. Ми можемо допомогти вам ростити не просто англомовну дитину, а всебічно і гармонійно розвинуту особистість. Яка не просто знає мови, але й добре підготовлена до школи, вміє критично мислити, вільно маніпулює логічними завданнями і т.д. Отже, приєднуйтесь да групи Enjoy English with Bo, пишіть мені і насолоджуйтесь англомовним (і не тільки:)) дитинством разом зі своїм малюком!

Natasha Syva, спеціально для групи “Книги на английском для детей”.

Інші публікації Natasha Syva читайте за посиланнями:
  1. Англійська та її прогрес: як не стояти на місці в даному питанні
  2. Англійська та школа: як бути білінгву?
  3. Як не забути англійську в період літніх канікул.
  4. ЯК ЧИТАТИ КНИЖКИ НА АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ.
  5. 7 порад мамам, які хочуть почати вивчати з дітками іноземну мову
(Visited 33 time, 1 visit today)

Вас все учат жить?! Знание – сила! Читайте нас! Будьте умной, уверенной и счастливой!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)