Чому саме книга Джудіт Герман “Психологічна травма та шлях до видужання”?!

Психологічна травма та шлях до видужанняВ ці дні, коли з усіх моніторів лунають повідомлення про хвороби та трагічні випадки, настрій на медичну літературу. “Психологічна травма та шлях до видужання” Джудіт Герман перемістилася із полички “прочитати в найближчому майбутньому” в актуальне.

Чоловік запитав в мене, чи не боляче читати такі книги. Звісно, нелегко. Неможливо бути абсолютно відстороненим: співчуваєш потерпілим і гніваєшся на кривдників… Але це професійна, практична і дуже корисна література. Вона допомагає краще зрозуміти поведінку людей та вчить розпізнавати різні психологічні стани, що потребують втручання спеціалістів.
З такими книгами починаєш краще чути ті “дзвіночки” та виявляти власні ігри розуму, які можуть направити на хибний шлях в роздумах, реакціях та рішеннях. І робити висновки щодо виховання дітей.

Посібник вчить (мабуть, це саме головне), як підтримувати потерпілих від травматичних подій.
Для себе зробила багато відкриттів та зруйнувала деякі стереотипи щодо людей, які зазнали травм в дитинстві чи у дорослому віці.

Загалом, книга розповідає про:

  • Травматичні розлади (істерія, воєнні травматичні неврози, сексуальні зловживання) та складний посттравматичний стресовий розлад.
  • Симптоми посттравматичного стресового розладу (гіперзбудження, інтрузія, констрикція, діалектика травми).
  • Втрату зв’язку (пошкоджена самість — руйнування зв’язку з люблячими людьми, психологічна вразливість та стійкість, значення суспільної підтримки та роль громади у зціленні).
  • Повторювана травма в обставинах неволі.
  • Насильство над дітьми і дитина, яка виросла.
  • Стадії відновлення (стосунки, що зцілюють; робота та відносини з психотерапевтом; безпека; пам’ять та оплакування; відновлення зв’язків; допомога в групі).

Також в посібнику ви знайдете історію досліджень травматичних розладів, розгляд праць вчених і лікарів, реальні випадки із практики терапії, аналіз історій хвороб, стратегії лікування та ін.

Як для людини без медичної освіти, були деякі моменти, коли не все розуміла, але, загалом, книга написана доступною мовою.

І на кінець.

Вражає, наскільки є досконалим та сильним людський організм!

Підтримка близьких, друзів та оточення — може створити чудо. Тому нехай складні часи не відділяють нас один від одного, а зближують (хоча б емоційно:)). Толерантність, співчуття, визнання проблеми, взаємопідтримка, допомога і здоровий глузд — “наше все”!

Автор: Альона Акопджанян

(Visited 40 time, 1 visit today)

Вас все учат жить?! Знание – сила! Читайте нас! Будьте умной, уверенной и счастливой!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)