Бенджамін Гарді «Не примушуй себе». Або як змінити життя, змінивши власне середовище.

Бенджамін Гарді не примушуй себеПід час читання «Не примушуй себе» Бенджаміна Гарді — книги про досягнення цілей, в голові лунало багато думок, але хочеться виділити саме ці:

 • Не дивлячись на те, що це не перший прочитаний посібник на дану тематику, я знайшла в ньому немало корисних способів покращення життя. Є дуже потужні рекомендації та інструменти. Гарна новина в тому, що в теперішньому різноманітті літератури по підвищенню власної продуктивності, мабуть, кожен зможе знайти методи, які спрацюються саме у його житті. Вибір — величезний. Головне — бажання до змін.
 • Найважливішим у нашому житті є стосунки з рідними, близькими та друзями. Вони «найбільша радість і найглибший сенс…Взаємини з ними можуть слугувати фантастичною мотивацією!». Пам’ятайте своє коріння і не забувайте, звідки ви родом.
 • Саморозвиток — це чудово і правильно, але тільки екологічними методами та в контексті власного життя. Різка та бездумна імплементація рекомендацій із таких книг — провал, з великою вірогідністю. Не завжди змінам сприяє нинішній стан речей, не завжди рідні готові до бажаних змін, ми самі не одразу здатні правильно обрати дійсно ефективні методи…Все має бути поступово і виважено.
 • «Коли поліпшуєте своє життя, завжди будуть труднощі». Часом здається, що в житті все має бути безхмарно, легко, а наявність цінних речей сприймається як даність. Про хвороби, труднощі, відмови, неприємності… це про когось іншого, але не про мене. Чим раніше приймаєш правду, тим легше з нею зустрітися віч-на-віч. Правду про те, що життя — це про боротьбу. Про те, щоб вставати після кожного падіння, знову і знову. Про те, що зміни — це можливо, але нелегко…

Ще хочеться багато сказати, але залишу місце для ваших думок. А тепер більш конкретно по книзі. Сподобалося твердження, що «сила волі — не працює». І підхід автора до досягнення цілей: «Хочете змінитися — змініть оточення…Ідеться про створення умов, у яких ваш успіх буде невідворотним…»

Читайте:

 • Герой є продуктом ситуації.
  «Ви здатні взяти на себе відповідальність, яка від вас вимагається. Готові бути тим, ким маєте бути. Ви готові змінювати власне середовище заради вдосконалення себе і тих, кого любите…».
 • Оточення, яке нас формує.
  «Ваші можливості залежать від оточення, а не від власної сили волі».
  «Тож замість пробувати набути навичок когось, ким хочете стати, створіть собі середовище, яке вимагатиме від вас цих навичок уже зараз».
 • Два типи збагаченого середовища.
  «Нова еволюція високої продуктивності та досягнень переносить увагу з людини на середовище.»
  «Коли ви перебуваєте в “збагаченому середовищі”…ви повністю присутні та занурені в те, що робите, — чи то складна праця, чи то відновлення.»
 • Як перезавантажити життя: пікові переживання, підзарядка та відновлення, щоденник…
  «Найкрутіші ідеї приходять у голову далеко не за робочим столом. Ваш мозок найкраще працює в стані відпочинку та розслабленості…»
 • Власний священний простір.
 • Усуваємо все, що конфліктує з нашими рішеннями (позбавляємося зайвих речей, відволікальних чинників, людей, оперативної пам’яті та ін.)
 • Свідомий вибір та як попередити самосаботаж.
 • Як адаптуватися до нових та складних середовищ.
  «Так, вам більше подобається певний спосіб пізнання світу чи дій. Але ваше «по-моєму» вас стримує. Краще вдумливо оцінити ситуацію та робити те, що вимагається. Якщо плануєте швидко розвиватися та досягати успіху, вам доведеться створити сценарії з нереальним рівнем викликів та відповідальності…»
 • Доростіть до своїх цілей (як діяти вище своїх навичок, конкуренція, наставництво, в клубі видатних умів).
 • Як підвищити власну продуктивність, досягати поставлених цілей та зберегти мотивацію за рахунок зміни навколишнього середовища та атмосфери.
 • Унікальні партнерства та завжди пам’ятайте, звідки ви родом.

Також в книзі ви знайдете життєвий досвід та реальні історії. Наукові факти та цифри. Практичні рекомендації, методи та інструменти. Є, насправді, потужні.

Добре сприймається та легко читається.

Автор: Альона Акопджанян

(Visited 16 time, 1 visit today)

Вас все учат жить?! Знание – сила! Читайте нас! Будьте умной, уверенной и счастливой!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)