Англійська та школа: як бути білінгву?

биллингв в школеСьогодні в рубриці «У нас в гостях» Natasha Syva розповість про те, як бути білінгву в українській школі та поділиться різними корисними лайфхаками❤. Natasha Syva — мама білінгва. Вона не тільки мега цікаво займається з власним синочком, але і об»єднує на своїх ресурсах інших англомам. Наташа — неймовірна! Обовязково загляньте до її групи в соцмережах Enjoy English with Bo. Даю їй слово.

До років 3х, англомами білінгвів не завжди про це задумуються, адже шкільні роки здаються так далеко та незвідано. Але рано чи пізно це питання стане актуальним, зазвичай навіть друзі чи знайомі можуть вас наштовхнути на такі роздуми – «а що ти будеш робити з вашою англійською, коли він піде в школу?» Давайте розбиратися.

  • Білінгвам зазвичай не потрібно йти в спеціалізовану школу вивчення англійської, навпаки, ви можете вибрати технічні напрямки для хорошого та гармонійного майбутнього (англійська, яку ви вже обезпечили + технічна підготовка в школі та ВУЗі).
  • Ви без проблем можете піти у звичай ну державну школу, яка є ближчою до вашого дому і не переживати про те, що на уроці англійської йому буде нудно та не цікаво. Це не так. По-перше, англомами не вчать білінгвів правилам та перекладу – ці пункти найбільш популярні в школах і як не крути, але можуть знадобитися вашій дитині у майбутньому. Дайте своєму малюку шанс зірвати зірки, почуваючи себе супер впевненим серед приблизно 30 інших школярів в англійській. Така увага, особливо в перших класах – не буде лишньою та авжеж не нашкодить малюку, тільки піднімаючи його самооцінку.
  • Ви будете бачитися з вашим білінгвом не так і багато, тому постають сумніви чи вистачить 2-3 годинам в день на англійське спілкування між вами. Хочу вас запевнити, що вистачить! Тому що ваш малюк – вже буде школярем, в якого ледь не в крові тече стиль життя на англійській. Тому всі матеріали, які йому потрібно буде знайти – він зможе знайти на англійській (google пошук), адже ми розуміємо, що мас медіа різняться інформацією навіть на лінгвістичному рівні.
  • Так, як малюк скоро читатиме на англійській сам, я впевнена, він буде давати пріоритет книгам на цій мові – від звички читати на ніч (а згодом в транспорті) він нікуди не дінеться. Ви можете не вагатися, що мультфільми та скоро фільми також будуть переглядатися на іноземній вашим сином чи донькою самостійно.
  • Так як ваш малюк за свої перші роки ну точно вже знайшов (або знайде) таких же друзів-білінгвів, з якими він грався-спілкувався на англійській – продовжуючи таку англодружбу, їхня мова буде тільки розвиватися.
  • Не забуваємо про різного типу табори чи інші розмовні клуби, де ваша дитина зможе поспілкуватися на позайматися в групах з native speakers.

Англійська та уроки: домашні завдання

лісова пісняОсь як вчити біологію чи хімію на англійській? Як пояснити правило української граматики на іноземній? – подумаєте ви. А відповідь проста – ніяк, цього не потрібно робити. Українська мова також повинна бути наповнена стилістично. На уроках ваша дитина буде відповідати на українській, а не на англійській, тому майже все домашнє завдання ви маєте готувати саме на рідній мові. Математику можна без проблем виконувати на англійській, а ось ті предмети, які вимагають від школяра розширені усні відповіді – тут можна все гарненько підготовити на український, а потім підсумувати разом з вашою дитиною на англійській. Я більше ніж впевнена, що в процесі справи, кожна мама знайде свою золоту середину і свій особистий підхід до цього питання.

Будемо вдячні, якщо і ви розповісте про свій білінгвальний досвід вивчення іноземної мови в українській школі:).

(Visited 16 time, 1 visit today)

Вас все учат жить?! Знание – сила! Читайте нас! Будьте умной, уверенной и счастливой!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

:wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :cry: :arrow: :?: :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: 8-O 8)